Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]


Kırıkkale'de bir adam eşini bıçaklayarak öldürdü. İstanbul'da kayıp olarak aranan kadın ölü bulundu.


Adli Araştırma - Kırıkkale'de bir adam tartıştığı eşini boğazından defalarca bıçaklayarak öldürdü. İddialara göre bugün (7 Haziran 2020) meydana gelen olayda bir apartman dairesinde yaşayan 29 yaşındaki Sezer Başkaya, 26 yaşındaki eşi Hacer Başkaya ile henüz neden çıktığı bilinmeyen bir sebepten tartışmaya başladı. Eşine sinirlenen Sezer Başkaya, tartışmanın büyümesiyle beraber mutfaktan ekmek bıçağı alarak eşini boğazından çok defa bıçakladı. 


Komşular tarafından yapılan ihbar neticesinde eve polis ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Polis kapıyı açmasını istediği Sezer Başkaya kapıyı açmayınca polis ekipleri kendi imkanlarıyla kapıyı açmak zorunda kaldı. Burada Hacer Başkaya'ya ilk müdehaleyi polis ekipleri gerçekleştirdi. Sağlık ekiplerinin olay yerine varmasıyla beraber hastaneye kaldırılan kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Polis tarafından gözaltına alınan Sezer Başkaya çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak ceza evine gönderildi. Çiftin 4 yaşında bir çocukları bulunuyordu.


İstanbul'da kayıp olarak aranan kadın ölü bulundu

İstanbul'un Maltepe ilçesinde yer alan Başıbüyük Barajı'nda boğazı kesilmiş ve yarıl çıplak halde bir kadın cesedi bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri kadının hayatını kaybettiğini tespit etti. Kadın hakkında yapılan araştırmada önceki gün hakkında kayıp ihbarı verilen Şahigül Buluş olduğu ortaya çıktı. 


Olay yerinde tedbir alan güvenlik güçleri çevredeki vatandaşları uzaklaştırarak bölgeyi şeritle kapattı. Ceset üzerinde yapılan incelemelerde kadının boğazı kesilerek öldürüldüğünü ortaya çıkardı. Polis ekipleri bölgede detaylı şekilde inceleme yaparak delil aradı.


2 kişi gözaltına alındı

Talihsiz kadının son görüştüğü kişileri tespit eden polis ekipleri 2 kişiyi gözaltına aldı. Şahigül Buluş'un kaybolmadan önce en son 3 Haziran'da M. T. isimli bir erkek ve S. B. isimli bir kadın ile görüldüğünü tespit etti. Olayla ilgili araştırma devam ediyor.


Hakkında kayıp ihbarı bulunan kadın ile ilgili araştırma yapan ekipler, Bulut'un en son 3 Haziran'da 21.30 sıralarında M.T. isimli bir erken ve S.B. isimli kadınla evinden ayrıldığı anlaşıldı. Polis ekiplerince ikilinin şüpheli olduğu tespit edildi. İki şüphelinin de gözaltına alındığı öğrenildi.


Şahigül Buluş'un kardeşi ablasının 3 çocuğu olduğunu belirtti. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]