Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]


ABD'de bir kadının yakın arkadaşını göz damlasıyla öldürdüğü iddia edildi.

Adli Araştırma - Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Jessy Kurczewski isimli kadının yakın arkadaşını 6 kutu göz damlasıyla öldürdüğü iddia edildi. Olay kapanmış dosyanın üzerine giden dedektiflerin dosyadan şüphelenip tekrar açmasıyla ortaya çıktı.

37 yaşındaki Jessy Kurczewski isimli bir kadın, 2018 yılında polisi arayarak ismi açıklanmayan yakın arkadaşını evinde ölü olarak bulduğu ihbarında bulundu. İhbarda arkadaşının hareketsiz olarak koltukta oturduğunu ve nefes almadığını söyledi. Olay yerine giden polis ekipleri, kadının göğsünde toz hale getirilmiş çeşitli ilaçlar buldu. Evde ayrıca çok miktarda ağrı kesici hap bulundu. Kurczewski söz konusu ağrı kesicilerin arkadaşının intihara meyilli olması nedeniyle evde olduğunu söyledi. Polisin Kurczewski'yi dikkate almasıyla beraber dosya kayıtlara intihar olarak geçti. 

300 bin dolarını çalmış

Dosya kapanmış olsa da 2019 yılında intiharı oldukça şüpheli bulan cinayet masası dedektifleri dosyayı tekrar açma kararı aldı. Kadının öldüğü yıl hesaplarını inceleyen dedektifler Kurczewski'nin arkadaşıyla yakınlaşmaya başladıkça harcamalarının da arttığını tespit etti. Bununla beraber hayatını kaybeden kadının hesabından Kurczewski'nin hesabına 100 bin dolar transfer edildiği tespit edildi. Polis kurbanın ölüm nedeninin, kanında bulunan, tetrahidrozolin isimli göz damlalarında kullanılan bir madde olduğunu tespit ettikten sonra Kurczewski'yi gözaltına aldı.

İfadesini değiştirdi

Kurczewski gözaltına alınmasının ardından ifadesini değiştirdi. Arkadaşının göz damlalarıyla tanındığını söyleyerek çok sayıda göz damlası aldığını, evinde bol miktarda kutu bulunabileceğini savundu. Kurczewski ayrıca kurbanın votkayla beraber göz damlası tükettiğine de şahit olduğunu iddia etti. Kurczewski daha sonra ifadesinde tekrar değişiklik yaparak arkadaşının intihar ettiğini iddia ettiği gün kendisinden 6 kutu göz damlası istediğini öne sürdü. Cinayet zanlısının savunduğuna göre arkadaşı için bunları alıp vermek istememişti ancak tartıştıktan sonra alıp gelmiş ve kurbana vermişti. Katil zanlısı kurbanın istediği ve kendisinin alıp geldiği ilaçlarla intihar etmesinin kendi seçimi olduğunu iddia etti.

Şu an 1 milyon dolarlık kefaletle hapishanede tutulan Kurczewski'nin ne savunma yapacağı merak konusu.

Fotoğraf: People Dergisi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]