Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]

 

Konya'da hamile eşini tüfekle vurarak öldüren kocanın yalanını DNA testi ortaya çıkardı. (temsili fotoğraf)


Adli Araştırma - Konya'da 6 ay önce 6.5 aylık hamile Sadife Yüzer'i kocası Ali Rıza Yüzer tüfekle vurarak öldürmüştü. Geçtiğimiz yıl 16 Aralık'ta Çumra'ya bağlı Dineksaray Mahallesi'nde meydana gelen olayda Ali Rıza Yüzer, eşi Sadife Yüzer'le aralarında çıkan tartışma yüzünden eşini tüfekle 5 defa ateş ederek ağır yaraladı. Olay yerine çağrılan sağlık görevlilerinin müdahalelerine rağmen kurtulamayan hamile kadın hayatını kaybetmişti. Jandarmayı arayarak teslim olan Ali Rıza Yüzer gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı.


Eşinin çocuk senden değil dediğini söylemişti

Katil zanlısı verdiği ifadede öldürdüğü eşinin çocuk senden değil dediği için karısını öldürdüğünü söylemişti. Yüzer'in verdiği bu ifadeyi yapılan DNA testi yalanladı. DNA testiyle karısının karnındaki çocuğun babası olduğu kanıtlanan Yüzer'in yargılanmasına devam ediliyor. Yüzer, 'gebe olduğunu bildiğini eşini tasarlayarak öldürme' suçuyla yargılanıyor. Katil zanlısının suçu mahkeme tarafından onanırsa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alacak. Dava Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediyor.


Telefonda silah ruhsatı ve DNA testi aratmış

Cumhuriyet Savcısı tarafından verilen talimatla katil zanlısı kocanın cep telefonu bilirkişi tarafından incelendi. Zanlının telefonunda yaptığı aramalar arasında silahların, silah ruhsatı almanın olduğu görüldü. Bununla beraber eşinin "çocuk senden değil" dediğini öne süren Yüzer, DNA testinin nasıl yapıldığını, oğlu ile kanının uyuşup uyuşmadığını da aratmış. Aramalar arasında en dikkat çekeni ise cinayet haberleri. 


İlk duruşmada aileler birbirine girdi

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ilk duruşmada katil zanlısı ve maktulün aileleri arasında kavga çıktı. Kadının ailesi, katil zanlısının ailesi hakkında kendilerine saldırdığı için şikayetçi olduğu öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]