Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]

Maltepe'de gölet içerisinde bıçakla öldürülmüş halde bulunan Şahigül Buluş cinayetinde gözaltına alınan isimlerden biri cinayeti gördüğünü itiraf etti.


Adli Araştırma - İstanbul'un Maltepe ilçesinde boğazı kesilmiş halde gölet içerisinde bulunan Şahigül Buluş cinayetinde biri kadın biri erkek 2 kişi gözaltına alınmıştı. Polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen sanıklardan 39 yaşındaki Seyfinaz B. cinayeti gördüğünü itiraf etti. Seyfinaz B.'nin iddiasına göre Buluş'u yanlarına alan ikili beraber gölete gittiler. 28 yaşındaki Muhammet T.'yi suçlayan Seyfinaz B. cinayetin gördüğünü ancak kendisinin işlemediğini savundu.


Gölete balık tutmaya giden vatandaşlar tarafından bulunan Şahigül Buluş'un boğazının kesilerek öldürüldüğü belirlenmişti. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri talihsiz kadının sırtından da bıçaklandığını ve önceki gün hakkında kayıp başvurusu yapıldığı ortaya çıkmıştı.


Son görüldüğü kişiler gözaltına alındı

Olayla ilgili soruşturma çerçevesinde Şahigül Buluş'un son görüldüğü kişiler araştırıldı. Şahigül Buluş'un son görüldüğü anlarda Seyfinaz B. isimli kadının yanında tespit edilmesinin ardından polis hem Seyfinaz B.'yi hem de Muhammet T.'yi gözaltına alarak polis merkezine götürmüştü.


Cinayeti gördüm ama ben işlemedim dedi

Seyfinaz B. polise verdiği ifadesinde cinayeti gördüğünü ancak karışmadığını anlattı. Şahigül Buluş'un öldürüldüğü gün göletin etrafında gezdiklerini söyleyen Seyfinaz B., Muhammet T.'nin hiçbir şey söylemeden bir anda Buluş'a saldırıp boğazını kestiğini ve sırtından bıçakladığını öne sürdü. Gözaltındaki kadın ayrıca Buluş'un hareketsiz kalmasının ardından Muhammet T.'nin ayağıyla cesedi göle ittiğini söyledi.


Muhammet T.'nin kendisini öldürmesinden korktuğu için kimseye bir şey söyleyemediğini savunan kadın göletten tekrar yürüyerek döndüklerini belirtti. Seyfinaz B. gözaltına alınmadan önce ne yapacağını düşündüğünü gözaltına alınınca her şeyi anlattığını iddia etti. 


Öte yandan Seyfinaz B.'nin poliste uyuşturucu bulundurmak, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımak gibi suçlardan çok sayıda kaydı olduğu öğrenildi.


Muhammet T. iddiaları reddetti

Cinayeti işlediği iddia edilen Muhammet T. ise iddiaları reddetti. Gölete gitmediğini beyan eden Muhammet T. Buluş'u öldürenin kim olduğunu bilmediğini savundu. Muhammet T.'nin hakkında 8 ayrı suçtan yakalama kaydı olduğu öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]