Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]


Müge Anlı'nın programına katılan ailesinin aradığı Bahtiyar Akçay'ın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.


Adli Araştırma - Başarılı gazeteci Müge Anlı'nın sunduğu Müge Anlı ile Tatlı Sert programına kayıp olarak aranan 51 yaşındaki Bahtiyar Akçay'ın akrabaları katılmıştı. 25 Mayıs'ta otomobil almak üzere yaşadığı Giresun'dan İstanbul'a giden Akçay'dan bu tarihten beri haber alınamıyordu. 51 yaşındaki adamın en son beraber görüldüğü arkadaşı Nadir Ü. tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.


Giresun'da ışık sistemleri işiyle geçimini sağlayan 51 yaşındaki Bahtiyar Akçay en son araba almak için gittiği İstanbul'da görülmüştü. 2 çocuk babası olan Bahtiyar Akçay'ın 28 Mayıs'ta kızının banka hesabından 2 defa para çektiği öne sürülmüştü. Müge Anlı'nın programına ailesinin katılmasıyla beraber Akçay'ın en son arkadaşı Nadir Ü.'nün iş yerinde görüldüğü ortaya çıktı. Programa katılan Nadir Ü., Bahtiyar Akçay ile yakın arkadaş olduklarını, kayboldukları gün beraber olduklarını söylemişti. Nadir Ü., Akçay'ı en son kaybolduğu gün 17.00 sularında gördüğünü, beraber yemek yedikten sonra yollarını ayırdıklarını söylemişti.


Fabrikada kuyuda cesedi bulundu

Polis tarafından başlatılan adli araştırmada Akçay'ın en son Nadir Ü.'nün iş yerine gittiği ve buradan hiçbir şekilde ayrılmadığı tespit edildi. İstanbul'un Yenibosna ilçesinde bulunan fabrikada yapılan araştırmalarda bir kuyu tespit edildi. Üzeri betonla kapatılan kuyu açıldığında Bahtiyar Akçay'ın cesedi bulundu. Yapılan incelemelerde Akçay'ın göğsünde 2 kurşun yarası olduğu ve öldürüldükten sonra çuvala konularak kuyuya atıldığı belirlendi. Ayrıca Nadir Ü.'nün iş yerinde yapılan aramada 2 adet tabanca bulundu. Nadir Ü. ile birlikte gözaltına alınan 3 kişi poliste tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.


Bir ceset daha aranacak

Akçay'ın cesedininin bulunmasının ardından daha önce Nadir Ü.'nün içinde bulunduğu ve kapatılmış bir cinayet dosyası daha açıldı. Bahtiyar Akçay'ın dosyasını işleyen Müge Anlı'nın programına katılan Adnan Bulut'un ablası kardeşinin en son Nadir Ü. ile görüştükten sonra kaybolduğunu söylemişti. 2007'de kaybolan Bulut'un en son söz konusu fabrikaya girdiği ve bir daha çıkmadığı iddia edilmişti. Akçay'ın cesedinin Nadir Ü.'nün fabrikasında bulunmasının ardından Adnan Bulut dosyası yeniden açıldı.


Adliyeye sevk edilen Nadir Ü., muhabirlerin Akçay ile ilgili soru yönelttiği soruları cevapsız bıraktı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]