Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]


Anne ve babasını bulmak için Müge Anlı'ya katılan Yusuf Turhan amcasını işaret etmişti. Çiftin cesetleri bugün tandıra gömülü olarak bulundu.


Adli Araştırma - Araştırmacı gazeteci Müge Anlı'ya katılan Yusuf Turhan anne ve babasının bir anda ortadan kaybolduğunu söyleyerek amcasını işaret etmişti. Yusuf Turhan'ın babası ve amcasına dair yaptığı açıklamalar izleyenleri şok içerisinde bırakmıştı. Kayseri'de yaşayan Yusuf Turhan ayrıca babası ve amcasının halası Hava Turhan'ı öldürdüğünü anlatmış, babasının bir kadının kolunu kestiğini ifade etmişti. Müge Anlı 19 Mayıs'tan beri kayıp olan çifti arıyordu. Mehmet Turhan ve eşi Firdevs Turhan dün ölü olarak bulundu.

Evlerinin tandırına gömüşmüşler

Mehmet ve Firdevs Turhan çiftini arayan polis ekipleri şüphe üzerine çiftin evini aradı. Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde yer alan Emmiler mahallesindeki çiftin evine giden polis ekipleri evde detaylı arama başlattı. Aramada evin eskiden tandır olduğu bilinen alanını arayan ekipler başlattıkları kazı çalışması neticesinde çiftin cansız bedeniyle karşılaştı.


Çok sayıda gözaltı

Çiftin cesetlerinin ortaya çıkmasının ardından Yusuf Turhan'ın amcası, amcasının eşi ve amcasının oğlu gözaltına alındı. 9 Haziran'da gözaltına alınan zanlıların bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.


Ağabey kardeş suç makinası...

Mehmet Turhan'ın ayrılıp barıştığı eşiyle birlikte ortadan kaybolması üzerine oğul Yusuf Turhan Müge Anlı'ya başvurarak anne ve babasını aramıştı. Yusuf Turhan'ın programda anlattıklarıyla, kan donduran cinayette zanlı ve kurban olan ağabey ve kardeşin geçmişi de suçlarla dolu. 


Yusuf Turhan canlı yayında babası Mehmet Turhan'ın kardeşiyle beraber kız kardeşlerini, 15 yıllık arkadaşını ve gasp ettiği bir kamyonun şoförünü öldürdüğünü söylemişti. Turhan ayrıca babasının yabancı uyruklu bir kadının kolunu satırla kopardığını da açıklamıştı.


Müge Anlı'nın edindiği bilgiler doğrultusunda ağabey kardeşin kız kardeşlerine kocasından ayrılmaları için işkence yaptıkları ortaya çıkmıştı. Ağabey kardeş daha sonra boğarak öldürdükleri kız kardeşlerini Kızılırmak'a attıklarını ancak iddiaya göre cesedin kıyıya vurması üzerine mezarlığa gömüldüğü iddia edilmişti.


Her şey ağabeyin "beni öldür ya da öldürt" mektubuyla başladı

Programa katılan Yusuf Turhan, babasının amcasıyla arasında mal paylaşımı nedeniyle sorun olduğunu söylemişti. Turhan'ın programa getirdiği babasının amcasına gönderdiği mektubu gazeteci Müge Anlı programda okumuştu. Mektupta ağabey kardeşini öldürmekten bahsediyor, "sana bir fırsat veriyorum" diyerek kendisini ya öldürmesini ya da öldürtmesini istiyordu. Söz konusu mektubun ardından yayına bağlanan amca ise iddiaları reddetmişti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]