Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]Müge Anlı'nın programına da katılan Zeynep Ergül'ün işlediği suç neydi?


Adli Araştırma - Gaziantep'te yaşayan Zeynep Ergül 2020'de kızının kaybolduğu gerekçesiyle ATV'de yayınlanan Müge Anlı'nın programına katılmıştı. Ergül ister davranışları ister sözleriyle olsun Türkiye'nin gündemine oturmuş, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girmişti. Davranış ve sözleriyle insanları güldüren Ergül'ün cinayet azmettiricisi olduğu ortaya çıkmıştı.


Zeynep Ergül, 2020 yılında 19 yaşındaki kızının kaybolduğunu ve bulmak istediğini söyleyerek Müge Anlı'ya katıldı. Sürekli bayılacak gibi olduğunu söyleyen, şekerinin düştüğünü iddia eden Ergül, programa ilk katıldığı bölümlerde felçliydi. Bu davranışları programa katılan tanıkların anlattıklarının ardından değişti. Programa bilgi ulaştıran izleyiciler Ergül'ün bir sağlık sorunu olmadığını belirtmişti. 
Hayırseverlerin bağışıyla ev yaptırdım demişti

Düzenli olarak kendiyle çelişmeyi başaran Zeynep Ergül yerli yersiz kullandığı ilginç atasözleriyle hafızalara kazınmıştı. Felçli olduğu için engelli maaşı aldığını söylemiş, felçli olmadığı ortaya çıkınca Müge Anlı konunun araştırılması talebinde bulunmuştu. Ergül belediye ve çeşitli hayırseverlerin filtre ve zekatlarıya ev yaptırdığını da söylemişti. Evinin içinde mutfak dolaplarının olmadığını belirten Ergül'e Anlı'dan destek sözü gelmişti. Ancak Ergül dilencilik yaptığı ve evinin villa olduğunun ortaya çıkmasının ardından Müge Anlı verdiği sözden vazgeçmişti.


Elbay cinayeti ve Zeynep Ergül

Zeynep Ergül'ün sergilediği davranışlar ilginç olsa da programa katıldıktan sonra ortaya çıkanlar daha derin bir ağı ortaya çıkardı. 2017'den beri kayıp olan Mehmet Muharrem Elbay dosyası Ergül'ün, Elbay cinayetiyle ilgisi olduğunun ortaya çıkmasıyla beraber beraber tekrar açıldı. Zeynep Ergül ağabeyi emekli imam Cahit Ergül'ün kayıp Elbay ile ortak olduğu bağ evi nedeniyle kavga ettiği öğrenildi. Söz konusu kavganın ortaya çıkmasının ardından Elbay'ın son görüştüğü kişiler teknik takibe alındı. Ergül ailesinden Cahit, Mustafa, Zeynep ve Fatma Ergül ile eşler Ercan B. ve Ercan M. cinayetle ilgili bir numaralı şüpheliler haline geldi.


Bağevini istediler, zorla senet imzalatıp öldürdüler

Gaziantep 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davada 7 sanık hakkında mahkemeye sunulan iddianame kabul edildi. Dosyada Cahit Ergül'ün eşinden boşandığı ve bu süreçte eşinden mal kaçırmaya çalıştığı öne çıkmıştı. İddiaya göre ortak olarak inşa ettikleri bağevinin kendi hissesini eşinden kaçırmak isteyen Cahit Ergül, bunu Elbay üzerine devretti. Bir süre sonra hissesini geri isteyen Ergül'ün öne sürdüğüne göre Mehmet Muharrem Elbay bunu kabul etmedi. Bu nedenle ikili arasında husumet başladı. Bu süreçte Cahil Ergül, Mehmet Muharrem Elbay'ı ısrarla bağevine çağırarak konuşmak istediğini söyledi ancak Elbay kabul etmedi. En sonunda bağevine gittiğinde ise cinayet işlendi. Ergül ailesi Elbay'ı öldürmeden önce ayrıca bir de senet imzalattı. 
Zeynep Ergül'ün azmettirici olduğu mahkeme kaydında

Canlı yayında konuşan Ercan Ergül'ün eşi Hatice Ergül cinayeti canlı yayında itiraf etti. Cinayeti işlemek için ailenin ortak karar aldığını söyleyen Hatice Ergül, aile üyelerinin cinayeti kimseye söylememek için Kur'an'a el bastığını bildiğini söyledi. Ergül ayrıca Ercan Ergül tarafından tehdit edildiği için itiraf edemediğini ifade etti. Zeynep Ergül ise buna tepki göstererek Hatice Ergül'ün Elbay cinayetinin işlenmesinin ardından kanları temizlediğini söyledi. Elbay'ın öldürüldüğünün kesinleşmesinin ardından Zeynep Ergül ve Cahit Ergül'ün de içlerinde olduğu Ergül ailesinin birçok ferdi tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Mahkemede sanıkların tamamının tutuklanması yönünde karar çıktı. Kararda ayrıca Zeynep Ergül'ün Mehmet Muharrem Elbay cinayetinin gerçekleşmesinde büyük bir rol oynadığı vurgulandı. Elbay'ın cesedi parçalanmış ve sanıkların evlerine dağıtılıp gömülmüş halde bulundu. Ergül ailesinin bunu yapmasındaki amacın olası bir itirafın önüne geçmek olduğu ortaya çıktı.


Zeynep Ergül Müge Anlı'ya neden katıldı?

İddiaya göre Zeynep Ergül Müge Anlı'nın programına kızını aramak bahanesiyle katılmıştı. Ergül'ün gerçek nedeni ise iddiaya göre Elbay'ın öldürülüşünün ardından payını artırmak için gözdağı vermek amaçlıydı. Programa telefon ile katılan kızı da bu iddiaları dolaylı olarak doğrular şekilde konuştu. Bunlarla birlikte çeşitli tanıkların beyanlarına göre Ergül cezaevi görüşünde ve otobüste Ergül ailesinin diğer fertlerine ödeteceğini söylemişti. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]