Müge Anlı’nın programında işlenen çiftin kızlarının tek görgü tanıdığı olduğu Necla ve Metin Büyükşen cinayetinde gelişme kaydedilemiyor.

Adli Araştırma – Araştırmacı gazeteci Müge Anlı’nın sunduğu programda mercek altına aldığı Necla ve Metin Büyükşen cinayetinde gelişme kaydedilemiyor. Geçtiğimiz yıllarda programda ele alınan meseleyi yeniden gündeme alan gazeteci Müge Anlı, çiftin cinayetinde görgü tanığı olan kızlarına çağrı yaptı.

2018 yılının Eylül ayında Konya’da yaşayan Necla (54) ve Metin Büyükşen (55) çifti akşam vakti evlerine giren maskeli bir saldırganın açtığı pompalı tüfek ateşiyle öldürüldü. Başına aldığı dipçik darbesiyle saldırıdan yaralı olarak kurtulmayı başaran çiftin 21 yaşındaki kızları Büşra Büyükşen olayın tek görgü tanığı olarak kaldı. Müge Anlı’nın 22 Haziran 2021 tarihli programında yeniden ele alınan olayda, çiftin kızlarının olayla ilgili yeteri tepki göstermemesi ve olayın üstüne gitmemesi nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Akrabalarının da tepki gösterdiği Büşra Büyükşen’in sessizliği tepki toplamaya devam ediyor.

Müge Anlı şüpheli buldu

Bugün yayınlanan programda cinayete dair şüphelerini açıklayan Müge Anlı Büşra Büyükşen’in tek görgü tanığı olmasının yanı sıra tavırlarının şüpheli olduğunu ifade etti. Akrabalarının genç kadını yeteri kadar tepki göstermemekle eleştirmesine katılan Anlı, ana baba kaybı gibi bir olayda kız çocuğunun ön plana çıkması gerektiğini savundu. Bu düşüncelerini telefonla yayına katılan Büşra’ya da söyleyen Anlı’ya genç kadın olayın üstüne giden ağabeyi gibi olamadığını ve psikolojik baskı hissettiğini savundu.

Necla Büyükşen ve Metin Büyükşen nasıl öldürüldü?

3 yıl önce Eylül ayında Konya’da yaşayan Necla Büyükşen ve Metin Büyükşen çiftine ait eve maskeli ve tüfekli bir saldırgan girdi. Kimliği belirlenemeyen saldırgan önce çay içmekte olan Metin Büyükşen’e ardından eşine tüfekle ateş açtı. Çifti öldüren saldırgan cinayetleri işlemesinin ardından çiftin kızı Büşra’ya tüfeğin dipçiğiyle vurduktan sonra olay yerinden kaçtı. Olayın ardından komşulara sığınan Büşra Büyükşen yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ve sağlık ekipleri Büyükşen çiftinin hayatını kaybettiğini belirledi. 

Olayın ardından tek görgü tanığı Büşra Büyükşen’in verdiği çelişkili ifadeler Türkiye gündeminde oldukça tartışıldı. Cinayet nedenlerinden biri olarak çiftin oğulları ve gelinleriyle yaşadığı mehir parası tartışması gösteriliyor. Söz konusu tartışmaya içeren ses kayıtlarından biri Müge Anlı’nın programında da dinletilmişti. Ses kaydında baba Metin Büyükşen geliniyle mehir sorununu çözmek için bir araba ve 25 bin lira teklif ediyor ancak gelin Betül Büyükşen bunu kabul etmeyerek mehir parasının tamamını istediğinde diretiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Makale Meksika hükümeti ülkede işlenen cinayetlere karşı harekete geçecek
Sonraki Makale TBMM lojman cinayeti: Mustafa Güngör nasıl öldürüldü?