Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]


Balıkesir'de 15 yıl önce öldürülen her ikisi de 10 yaşındaki iki kuzenin cinayeti 15 yıl sonra aydınlatıldı.


Adli Araştırma - Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde 2006 yılında en son okula giderken görülen kuzenler Büşra Karabacak(10) ve Tuğçe Yıldırım(10) kaybolmuştu. Polis tarafından başlatılan araştırmaya rağmen bulunamayan kuzenlerin cansız bedenleri 44 gün sonra ortaya çıkmıştı. Polis tarafından olayla ilgili olarak 2 kişi gözaltına alınmıştı.


Çocukların cesetlerinin bulunmasının ardından başlatılan adli soruşturmada tırnak aralarında DNA örnekleri bulunmuştu. Bulunan DNA örnekleri gözaltındaki Seyhan Yakar ve Ayhan Yakar kardeşler ile uyuşmuştu. Zanlılar DNA testinin uyuşmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Ancak mahkeme Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporu çelişkili bularak zanlıları tutuklu kaldıkları 30 günün ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakmıştı.


Avukatlar rapora itiraz etti

Zanlıların serbest bırakılmasının ardından aile avukatı Adli Tıp Kurumu'ndan gelen rapora itirazda bulundu. Mahkeme avukatın yeni rapor talebini kabul ederek DNA ve doku örneklerinin karşılaştırılması için Ankara Üniversitesi'ne gönderilmesini talep etti. Ankara Üniversitesi'nden gelen raporda çocuklarda bulunan DNA ve sanıklardan alınan örneklerin 16'da 15 oranıyla tuttuğu bilgisine yer verildi.


Raporun mahkemenin eline geçmesinin ardından zanlılar için yakalama kararı verildi.


Zanlı 2 kardeş tutuklandı

Mahkeme kararının ardından harekete geçen polis ekipleri İzmir'in Bergama ilçesinde oturduğu belirlenen kardeşleri gözaltına aldı. Karakoldaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen kardeşler tekrar tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Aile karardan mutlu

Yakar kardeşlerin tutuklanmasının ardından açıklama yapan kuzenlerin aileleri karardan mutlu olduklarını açıkladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]