Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]

Kayseri'de 2020 yılında öldürülen iş insanı Orhan Adıbelli cinayetinin davası görüldü.


Adli Araştırma - Kayseri'de 2020 yılında 3 milyon Euro bedelle tutulduğu iddia edilen katil zanlısı E. Y.'nin de dahil olduğu 7 kişinin yargılanmasına devam ediliyor. Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu 6 sanık katılırken tutuksuz yargılanan bir kişi katılmadı. Katil zanlısı E. Y. ise kendisine verilen söz hakkını kullanmayarak susma hakkını kullandı.


Mahkemede savunma yapan sanıklardan D. K. cinayetle ilgisi olmadığını söyleyerek zanlı E. Y.'ye yardım etmediğini belirtti. M. P. yaptığı savunmada hasta olduğunu ve hastaneye kaldırılması gerektiğini söyledi. Azmettiricilikle suçlanan O. M. öleni de öldüreni de tanımadığını söyleyerek E. Y. kendi ismini verdiği için tutuklandığını, tanımadığı birini öldürmek için azmettirmesinin mümkün olmadığını savundu. Bir diğer sanık E. K. 8 aydır tutuklu olduğunun göz önünde bulundurulmasını ve hakkında ifade ile delil olmadığını söyledi. Mahkeme E. K.'nın tahliye edilmesine karar verdi.


Orhan Adıbelli nasıl öldürüldü?

Adıbelli'nin ofisi Kayseri'ye bağlı Mimarsinan Mahallesi'nde yer alıyordu. Bahçesinde oturmakta olan Orhan Adıbelli'ye yaklaşan şapka ve maske takmış bir kişi belinden çıkardığı tabancasıyla art arda ateş etti. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Orhan Adıbelli'nin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. 


Cinayetin ardından harekete geçen Kayseri Emniyeti'ne bağlı polis ekipleri zanlının yakalanması için çalışma başlattı. 750 saatlik güvenlik kamerası görüntüsü inceleyen polisler olayı aydınlatabilmek için 250 kişi ile birebir görüştü. Yapılan araştırma sonucunda katil zanlısının şu an tutuklu yargılanan 26 yaşındaki E. Y. olduğu ortaya çıktı. Zanlı'nın Gaziantep'te olduğunun ortaya çıkmasının ardından 15 Ağustos 2020'de operasyon düzenlendi.


Gaziantep'te düzenlenen operasyon sonucu yakalanan E. Y. çıkarıldığı mahkeme tarafından suçlu bulunarak cezaevine gönderildi. Zanlının sorgusundan yola çıkan polisler zanlının Adıbelli'yi tanımadığını tespit etti. Cinayet kurbanının ortaklarıyla aralarında yaşanan sorunları da belirleyen polisler soruşturmayı genişletmeye karar verdi. Yapılan soruşturma sonucunda E. Y.'nin olaydan 8 ay önce Kayseri'ye taşındığını belirledi. E. Y. burada ev tutarak Adıbelli'nin iş ve ev arasında takip ettiği güzergahı ve gündelik davranışlarını cinayeti işleyecek en uygun anı belirlemek için takip etti. Polis tarafından yürütülen soruşturmada ayrıca E. Y.'nin 3 milyon euro karşılığında cinayeti işlediği belirlendi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]