Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]


İngiltere'de 3 Mart'ta kayboluşunun ardından ölü bulunan ve cinsel saldırıya uğradığı belirlenen Sarah Everard davasında sanık olarak yargılanan polis suçlamaları kabul etti.


Adli Araştırma - İngiltere'de geçtiğimiz 3 Mart'ta ortadan kaybolan ve 1 hafta sonra ormanlık alanda cesedi bulunan 33 yaşındaki Sarah Everard davasında önemli bir gelişme yaşandı.  Everard'ı kaçırdığı iddia edilen polis memuru Wayne Couzens kaçırma ve cinsel saldırı suçlamalarını mahkemede kabul etti. 48 yaşındaki polis memuru cinayet ile ilgili savunma yapmadı.


3 Mart 2021'de Güney Londra'da kaybolan 33 yaşındaki pazarlama yöneticisi Sarah Everard, 10 Mart'ta Ashford yakınlarındaki bir ormanlık arazide ölü olarak bulunmuştu. Everard en son kendi evine gitmek için çıktığı arkadaşının evinde görülmüştü. Evine yürürken erkek arkadaşıyla telefonda yaptığı 15 dakikalık konuşma ise kendisinden alınan son haber olmuştu. Olayla ilgili olarak 48 yaşındaki parlamentoda korumalık yapan 48 yaşındaki polis memuru Wayne Couzens gözaltına alınmıştı.


Sanık polis suçlamaları kabul etti

Hakim karşısına çıkan Couzens hakimin kendisine yönelttiği kaçırma ve cinsel saldırı suçlamasını kabul etti. Couzens ayrıca cinayeti işlediğini de kabul etti ancak mahkemenin adli tıp raporunu beklediği öğrenildi. Mahkemeye Sarah Everard'ın ailesinden 4 kişi katılırken bir sonraki duruşma 9 Temmuz'da gerçekleştirilecek.


Protestolara sert müdahale tartışma yaratmıştı

Everard'ın öldürülmesinin ortaya çıkması ve gözaltına alınan bir polis olması İngiltere'de toplumsal refleksi de tetiklemiş oldu. Genç kadın için kadının son görüldüğü bölge olan Clapham'da düzenlenen barışçıl anmaya polis tarafından Covid-19 önlemleri ihlal edildi gerekçesiyle göstericilere saldırmıştı.. Bu saldırının ardından polise ilave yetki ve protestoculara ağır cezalar öngören yasa tasarısı meclise getirilince protestolar artarak katlanmıştı.


Clapham'da gerçekleşen polis müdahalesinin ardından polis güçleri ana siyasi parti liderleri tarafından kınanmış, Londra Emniyet Müdürü Cressida Dick'in istifası etmesi gerektiği dile getirilmişti. Olayla ilgili Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan "bağımsız soruşturma" talebinde bulunmuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]