Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]


Diyarbakır'da 4 ay önce hakkında kayıp başvurusu yapılan Cevat Demir'in cinayet kurbanı olduğu ortaya çıktı.


Adli Araştırma - Diyarbakır'da yaşayan 2 çocuğu olan 36 yaşındaki Cevat Demir'in ailesi 14 Şubat'tan bu yana kayıp adamın bulunması için uğraşıyordu. Demir'in ailesi kayıp adamın bulunması için Serap Paköz'ün Star'da yayınlanan Gerçeğin Peşinde ismindeki programına katılmıştı. Kaybın Serap Paköz'ün programında yer almasının ardından programa konuk olan kişiler cinayetin çözülmesi noktasında büyük yarar sağladı. Programda konuşan baba Kemal Demir programda oğlunun katil ya da katillerini asla affetmeyeceğini söylemişti.


Güvenlik güçleri kaybın bulunamamasından dolayı öldürüldüğünü düşünerek hareket etti. Demir'in bulunması için fiziki ve teknik takip başlatıldı.

3 ilde operasyon düzenlendi

Diyarbakır'da 14 Şubat'ta kaybolduktan sonra en son Mersin'de görüldüğü tespit edilen Cevat Demir'in bulunması için arama çalışması başlatıldı. Programa katılanların da ifadelerini alan polis ekipleri 3 şehirde eşzamanlı olarak operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda 14 kişi şüpheli olarak gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde ve ilişkili oldukları binalarda yapılan aramalarda ele geçirilen bulgulardan alınan DNA, Demir'in ailesinden alınan örneklerle teste gönderildi. Yapılan operasyonda Demir'in yaşadığına dair bir bulguya rastlanmadı.


Öldürülüp gömülmüş

Polisin yürüttüğü adli araştırma sonucunda Demir'in Mersin'de alacak meselesinden dolayı tartışmaya girdiği kişiler tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Demir'in cesedinin Mersin'in Toroslar ilçesine bağlı Çopurlu Çivi Çıkır Mevkii'nde boş araziye gömüldüğü öğrenildi. Demir adli tıp kurumunda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. 


7 kişi suçu itiraf etti

Eş zamanlı 3 şehirde gerçekleştirilen gözaltı işlemlerinin ardından zanlılar polis merkezine götürüldü. Burada ifade veren 14 kişiden 7'si suçlarını itiraf etmelerinin ardından adliyeye sevk edildi. 7 kişi ise serbest bırakıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]