Son yıllarda Türkiye’nin gördüğü en ilginç hırsızlık vakalarından sadece beşini derledik.

Adli Araştırma – Cinayetlere bolca konu olan ülkemizde, soygunlar büyük planlı ve programlı olarak Hollywood’dan fırlamışçasına gerçekleşmese de oldukça ilginç durumlar yaratabiliyor. İşte o ilginç hırsızlıklardan 5’i…

1 – Kastamonu’da çalınan 1 tonluk taş

Kastamonu’ya bağlı Hocavakıf köyünde yer alan 1 tonluk 1 metre uzunluğundaki delikli taş 2015 yılında çalındı. Köyden geçen yerli turistlerin ilgisini çeken taş şahit beyanlarına göre kepçeyle çalındı. Köy harmanında yer alan taş gece vakti köye gelen hırsızlar tarafından kepçeyle yüklenerek kaçırıldı. Jandarma tarafından başlatılan araştırmada hırsızlar henüz yakalanamadı.

2- İstanbul’da zırhlı araç vurgunu

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde 2014 yılında meydana gelen ilginç olayda hırsızlar kendilerini aştı. Yıldıztabya Mahallesi’nde bir bankamatiğe giden özel güvenlikçiler ATM’ye para yüklemeye başladı. Bu esnada güvenlikçilere yanaşan maskeli ve silahlı 2 kişi güvenlikçileri etkisiz hale getirdi. Araçta bulunan 2 milyon lirayı taşıma sorununu da kökten çözen hırsızlar aracı da çalışarak olay yerinden kaçtı. 

3 – Restoran soyguncusu alemci hırsızlar

Yine 2014 yılında Çanakkale’ye bağlı Bayramiç isimli ilçede ilginç bir hırsızlık yaşandı. İlçede yer alan bir restoranın camını kırarak içeri giren hırsızlar çeşitli türden 15 şişe içki şişesini çaldı. İçkilerin mezesiz gitmeyeceğine kanaat getiren hırsızlar meze tezgahındaki tüm mezeleri de alarak götürdü. Sabah restoranın açılmasıyla ortaya çıkan hırsızlığa dair basına konuşan restoran sahibi hırsızların restoranda bulunan ekmekleri de çaldığını açıkladı.

4- Vurgun için zaruri telef edilen çubuk krakerler

Kısa listemizin en planlı vurgunu ise 2015 yılında Bolu’da gerçekleşti. Bir bakkalı gözüne kestiren hırsız bakkaldan çubuk kraker alarak ayrıldı. Burada planını devreye sokarak çubuk krakerleri kapının önüne döktü. Planı gereği bakkala dönüp işletmeciye çubuk krakerlerin döküldüğünü söyledi. Bakkalın süpürgeyi alarak kapı önüne çıkması sonucu dükkana dalan hırsız kasada olan alabildiği ne varsa alıp kayıplara karıştı.

5- Yardımsever halkız aracımızı çalana ittirerek yardım ederiz

Samsun’da aracını satışa çıkaran bir adam aracı almak istediğini iddia eden hırsızla buluştu. Hırsız aracı deneme bahanesiyle yanına aracın sahibini oturtarak direksiyona geçti. Aracı çalıştırmaya çalıştığını ancak çalışmadığını söyleyen hırsız araç sahibinden aracı itmesini istedi. Arabadan inen araç sahibi aracını ittirmeye başladı ve araç çalışınca hırsız araçla beraber kayıplara karıştı.  Kelimenin tam anlamıyla arabası ellerinin arasından kayıp giden araç sahibi 3 ay boyunca aracını aradı. 
Araba en sonunda polisin şüphesiyle yaptığı bir takip sonucu bulundu. Aracın koltuk kılıfları, arka tamponu ve jantları değiştirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Makale Müge Anlı’da aranan Bahtiyar Akçay ölü bulundu
Sonraki Makale Adli tıp uzmanı ne iş yapar?