Müge Anlı’nın programında işlenmesinin ardından Türkiye’nin gündemine oturan Necla Büyükşen ve Metin Büyükşen cinayetinde kiralık katilin adres karıştırdığı ve yanlış kişileri öldürdüğü ortaya çıktı.

Adli Araştırma – Araştırmacı gazeteci Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı Sert programında işlenen Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen cinayetinde katil bulundu. Çifti evlerinde öldüren ve kızları Büşra Büyükşen’i yaralayan kişinin kiralık katil olduğu ve adresi karıştırması neticesinde yanlış kişileri öldürdüğü ortaya çıktı. Saldırıdan sağ olarak kurtulan çiftin kızları Büşra Büyükşen olayın aydınlatılmasının ardından sessizliğini bozarak “hakkımı helal etmiyorum” dedi. Büşra Büyükşen, televizyona çıkmasının ardından insanların kendisini konuşturmak için yanına geldiğini hatta kendisinin de ölmesini temenni eden insanlarla karşılaştığını söyledi.

Osman Büyükşen: Buruk bir sevinç

Anne babasının katilini ararken Müge Anlı’nın programına katılan Doktor Osman Büyükşen, cinayetin 3 yıla yakın zaman diliminde çözüldüğünü hatırlattı. Cinayetin 3. yıldönümüne gelmeden çözülmesinin ve katilleri azmettirenlerin yakalanmasını buruk bir sevinç olarak nitelendirdi. Osman Büyükşen anne ve babasının geri gelmeyeceğini ancak yaşayanlar için hayatın daha huzurlu geçeceğini belirtti. 3 yıllık süreçte oldukça büyük sıkıntılar yaşadıklarını aktaran Büyükşen, bilinmezlik, şüphe, acı ve öfkeyle anne ve babası için yaşamanın oldukça zor olduğunu söyledi. Geçen süreçte dostun düşmanın kim olduğunu öğrendiklerini söyleyen Büyükşen, bu yüzden huzurlu olduğunu aktardı.

Osman Büyükşen, cinayetin araştırıldığı 3 yıl boyunca kardeşler arasında yaşanan sorunlara da değindi. Cinayetlerin ardından kardeşleriyle beraber olmaya çalıştığını aktaran doktor Büyükşen, cinayet çözülemediği için şüphelerin daha çok arttığını söyledi. Bu süreçte tartışmalar ve ayrılıklar olduğunu da belirten Büyükşen, sonraki süreçte bu yaraları sarmaya çalışacaklarını ve katillerin yaptıkları karşısında hak ettikleri cezayı almasını sağlamaya çalışacaklarını söyledi.

Katiller evi karıştırmış

Osman Büyükşen anne ve babasını öldürenlerin planının aslında evlerinde kısa bir mesafe uzaklıkta olan başka bir evde cinayet işlemek olduğunu aktardı. Katillere evin yanlış tarif edilmesi sonucunda yanlış eve giren katiller Büyükşen çiftini öldürdüğünü söyleyen Büyükşen, yanlış anlaşılma olmasaydı katillerin hedefinde başka bir anne ve baba olduğunu söyledi. Büyükşen ayrıca olayın uzun bir süredir araştırıldığını, yapılan takiplerin ardından gelen itirafla olayın netleştiğini aktardı.

Jandarmaya teşekkür etti

Katıldığı programda hiçbir zaman katilin kim olduğunu söylemediğini ifade eden Osman Büyükşen, sadece anne ve babasının öldürenin ortaya çıkmasını istediğini söyledi. Sosyal medya spekülasyonlarının bitirilmesi gerekliliği konusunda da çağrı yaptı. Cinayetlerin oldukça farklı bir sebepten işlenmesi ve programlarda çok fazla cinayet sebebi konuşulması nedeniyle insanların inanmayabileceğini de vurgulayan Büyükşen, jandarmaya teşekkür ederek katillerin ve azmettiricilerin belli olduğunu vurguladı. Büyükşen ayrıca jandarmanın töhmet altında kalan insanları da kurtardığını söyledi.

Büşra Büyükşen’den tepki

Saldırıdan sağ kurtulan Büşra Büyükşen cinayetin aydınlatılmasının ardından 3 yıllık süreçte gördüğü davranışlara tepki gösterdi. Olayın ilk yaşandığı andan itibaren hep doğru olanları anlattığını vurguladı. Birçok kişinin kendisine inanmadığını söyleyen Büşra, yardımcı olmaya çalıştığını ancak katilin kendilerini tanımayan, köyleriyle alakalı olmayan biri olduğunu aktardı. Süreç boyunca baskı altında olduğunu söyleyen Büşra Büyükşen, kendisine yöneltilen sert eleştirilere cevap vererek “hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Makale Necla ve Metin Büyükşen cinayeti: Kelepçelenerek götürüldü
Sonraki Makale Arşiv araştırması nedir ve nasıl yapılır?