Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı Sert programında konunun işlenmeye başlanmasının ardından ülke gündemine oturan cinayette 24 kişi gözaltına alınmıştı. Bugün de Mehmet Ali Dayanır kelepçelenerek götürüldü.

Adli Araştırma – İşlediği konularla vatandaşın ilgisini çekmeyi başaran araştırmacı gazeteci Müge Anlı’nın 2018’de işlemeye başladığı Necla Büyükşen ve Metin Büyükşen cinayetinde önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 2018’de evlerine giren kişi tarafından öldürülen yaşlı çiftin doktor çocukları Osman Büyükşen’in Müge Anlı’ya başvurmasının ardından gündeme gelen cinayete dair polis ve jandarma bünyesinde özel bir ekip kurulmuş ve cinayet araştırılmaya başlanılmıştı. Kısa süre önce cinayete dair 24 kişi gözaltına alınarak süreç başlatılmıştı.

24 kişinin sorgulanması devam ediyor

Ekibin kurulmasının ardından cinayet yerinden yaralı olarak kurtulan Büşra Büyükşen ve ağabey Uğur Büyükşen’in dahil olduğu 24 kişi gözaltına alınmıştı. Jandarma karakoluna götürülen 24 kişinin  sorgulanması devam ederken gözaltına alınan kişilerin HTS kayıtları da inceleniyor. 24 kişinin ayrıca WhatsApp konuşmaları ve evlerinde bulunan av tüfekleri inceleme altına alındı. Müge Anlı’nın programına damgasını vuran Uğur Büyükşen’in eşi Betül Büyükşen’in ilişki yaşadığı öne sürülen kuzeni Mehmet Ali Dayanı da gözaltına alındı. Dayanır programda en çok konuşulan isimler arasında yer alıyordu.

Neler yaşanmıştı?

Olaydan kurtulan tek kişi olan Büşra Büyükşen’in anlatımına göre 3 Eylül 2018’de akşam saatlerinde yüzünde kar maskesi olan bir kişi Metin Büyükşen’e ait eve girdi. Metin Büyükşen’i pompalı tüfekle vurarak öldüren saldırgan Necla Büyükşen’e de ateş ettikten sonra Büşra Büyükşen’i dipçikle darp ederek olay yerinden kaçtı. Yaralanan Büşra Büyükşen olay yerinden kaçarak komşularına sığındı. Bir komşusunun otomobiline binerek jandarma karakoluna giden Büyükşen yaşanan cinayeti anlattı. Büşra’nın başvurusunun ardından olay yerine giden jandarma ekipleri yaşlı çiftin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Olaydan yaralı olarak kurtulan Büşra Büyükşen ise hastaneye kaldırıldı.

Müge Anlı’nın sunduğu programa katılan ve burada çelişkili şekilde konuşan Büşra Büyükşen olayın tek tanığı. Olaydan sonra tanıkların ve diğer yakınların verdiği ifadeler ile programda anlattıkları  da oldukça çelişkili görünüyor. Cinayette ortaya atılan iddialar her seferinde Uğur Büyükşen ve Betül Büyükşen’in dahil olduğu mehir tartışmasına yöneliyor. Büyükşen çiftinin oğlu ve gelinleriyle yaşadığı mehir tartışmasında Metin Büyükşen olayı çözmek için yapıcı konuşuyor. Mehir yerine bir otomobil ve 25 bin lira teklif eden baba Büyükşen’in teklifi Betül Büyükşen tarafından reddediliyor ve paranın tamamı isteniliyor.

Mehir tartışması programda da oldukça ses getirmiş ve uzun tartışmalara yol açmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Makale TBMM lojman cinayeti: Mustafa Güngör nasıl öldürüldü?
Sonraki Makale Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen cinayeti çözüldü