Full width home advertisement

İlginç Olaylar

Suç ve Suçlular

Adliye Haberleri

Post Page Advertisement [Top]Adana'da bir arkadaşının evini soymak için kopya anahtar çıkarttıran kadın, evi kardeşine ve kardeşinin bir arkadaşına soydurttu.


Adli Araştırma - Adana'da bir arkadaşının evini soymak için kardeşi ve kardeşinin arkadaşıyla anlaşan kadın 150 bin liralık nakit ve ziynet eşyası çaldı. Arkadaşının güvendiği kadın bu güveni kullanarak aldığı evin anahtarını kopyalattırdı ve soyguna girişti. 


Adana'nın Çukurova ilçesine bağlı Mahfesığmaz Mahallesi'nde yaşayan 59 yaşındaki Aynur E. isimli kadının kocası hastanede tedavi gördüğü sırada yaşamını kaybetti. Kurulan taziye çadırına gelen Feda U. isimli 39 yaşındaki kadın kısa sürede Aynur E. ile arkadaşlık kurdu. Kocasını kaybeden kadının yüklü miktarda altın ve parası olduğunu öğrenen Feda U. kadın ile ilişkisini geliştirmek için uğraştı. Bu sırada 37 yaşındaki Hatice Y. ile Aynur E.'nin evini soymak için plan yaptı.


Aynur E. ile kurduğu yakın ilişkiler neticesinde bir şekilde kadının evinin anahtarını eline geçiren Feda U. anahtarı kopyalatmayı başardı. Kopyayı kardeşi Ahu U. ile arkadaşı Hatice Y.'ye veren Feda U. yaptıkları plan doğrultusunda Aynur E.'yi evden uzaklaştırmak amacıyla bir buluşma noktasına çağırdı. Aynur E.'nin evden uzaklaşmasını fırsat bilen kardeş Ahu U. ve arkadaşı Hatice Y. kadının evine doğru yola koyuldu.


70 bin lira nakit ve 80 bin liralık altın

1 Ağustos'ta gerçekleşen hırsızlar kameraya takıldı. Olay günü öğle 14.30 sularında Aynur E.'nin evine giren ikili evde bulunan 70 bin lira nakit parayı ve 4 altın bilezik ve 1 altın kolyeyi alarak kaçtı. Kolye ve bileziklerin fiyatının 80 bin lira olduğu öğrenildi. Akşam saatlerinde Feda U.'nun yanından ayrılan Aynur Y. eve geldiğinde acı sürprizle karşılaştı. Paranın ve altınların yerinde olmadığını fark eden kadın polise ihbarda bulundu.


İhbarın ardından Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Şüphelilerin yakalanması için araştırma başlatan polisler apartmana takılı kamera görüntülerini inceleyerek eve 2 kadının girdiğini tespit etti.


Eve giren şüphelilerin kimliğinin tespit edilmesi için çalışma başlatıldı ve kadınların belediye otobüsüne bindiği tespit edildi. Biniş saatleri dikkate alınarak yapılan incelemede kullandıkları kent kart numarası saptandı. Saptanan numaraların kullanıldığı diğer otobüslerdeki kameralar da incelenerek kadınların tam kimliği tespit edildi.


Çaldıkları parayla borç ödemişler

Kimliklerini belirlenen hırsızların yakalanması için adreslerine baskın düzenlendi. Hırsızlardan abla Feda U. ve Hatice Y. yakalanırken kardeş Ahu U. ise adresinde bulunamadı. Yapılan ilk sorgulamada hırsızlığın ardından bir araya gelen 3 kişinin parayı bölüştükleri ve borçlarını ödedikleri ve kalan kısmını harcadıkları ortaya çıktı. 


Polis ekipleri nerede olduğu belirlenemeyen Ahu U.'nun yakalanması için çalışma başlattı. Abla Feda U. ise emniyette verdiği ifadesinde "şeytana uyduklarını" söyledi. Polis tarafından yakalanan iki kişi emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi, çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]